redmi 12 repair sonrası ekran sorunu

botani21

New member
bu sorunu ben 15 gun once yazdim ama cevap olarak sadece resmi mi unlock basvurusu yap sonra repair yap dendi piyasa yaptiklarini soyleyen var ama kimse bisey paylasmiyor....

pincirs

New member
Öncelikle alttaki ROM u indir ve dosyaları ayıkla
ROM:

DFT den Xiaomi -> Mediatek -> Flash Sekmesine gir, indirip ayıkladığın rom dosyalarından images klasörü içindeki scatter dosyasını seç.
Format + Download seçeneği ile BROM modda romu cihaza yükle, yüklerken NV yedeği alabilirsin eğer orjinal NV ise

Cihazınızın ekranı düzelecektir.

Repair yapmak için DFT ile işlem yapmak istedim farkettim ki Bootloader açıldııktan sonra cihaz yine aynı oluyor
Yine üstteki ROM u yükledim, cihaz normale döndü, sonra sürüm düşürdüm 14.0.4 e, yine işlem yapınca cihazın ekranı gitti
Muhtemelen DFT de bir sorun var, daha önce düşük sürümde BL açıyorduk ama problem olmuyordu, şimdi BL açınca ekran gidiyor.

Son düzenleme:

salih33

Member
Ekran görüntüsünde bozulma olursa

1. unlock yapılacak

2. imei çift yaz

3. store imei nvram

4. download modda rom at modem tikini kaldırarak.

Muhammed Bey

Member
nedir yöntem hocam
Redmi 12 fire and heat karıncalı ekran sorunu kesin çözümü1) 14.0.9 yada 14.0.12 format all at romu 2)oppo realme bölümü bl unlcok New yap3)fire model seç patch cert seçili çift yaz tamamdır 4) eğer ekran karıncalı oldu ise tekrar aynı romu flash moda seçin ve midimg a dosya kapatıp dowland moda flashlayin düzelir.(Denenmiştir ve test edilmiştir saygılarla.) muhammed bey

pincirs

New member
DFT bununla ilgili gerekli düzeltmeyi yaptı, yeni güncellemede sorun çözüldü yazıyor ama deneme şansım olmadı