Poco X4 Pro 5G IMEI Repair Sonrası Arama Yapmıyor

enesbasar61

Member
Direnç işlemini yaptık, NV Method ile sim1 yazdık qcn yükledik. cihaz şebeke veriyor 4.5g de mesaj geliyor mesaj gidiyor. Ama arama yapmıyor. 3g ye alınca şebeke gidiyor cihaz 8+3Ram/256Gb.

enesbasar61

Member
arama olayını nasıl çözücez. Randevudan sonra cihazın sürümünü düşürüp çift sim mi yazıcaz ?

GsmDost

Yönetici
Stock romda efs sildiyseniz nv method ile sim1 yazmanız yeterli.
Eng firmwarede iken efs silip qc method ile çift yazıp qcn yükleyiniz (qcn yoksa DFTPRO security tools sekmesinden model seçip repair network yapabilirsiniz )

enesbasar61

Member
Eng firmwarede iken efs silip qc method ile çift yazıp qcn yükleyiniz (qcn yoksa DFTPRO security tools sekmesinden model seçip repair network yapabilirsiniz )
Sürüm 14.0.2 olarak geldi cihaz. Bilmediğim için eng attım cihaza rollbackten dolayı destroyed yaptı fastboota aldım efs sildim sonra 14.0.3 yükledim. cihaz imeisiz açıldı. daha sonra nv method ile sim1 yazıp orj qcn yükledim cihaza şebeke geldi mesajda geliyor AFAD vs. ama arama yapmıyor kesinlikle. Repair networkte yaptım sorun yine aynı.

enesbasar61

Member
Hocam dediğiniz işlemleri yaptım sorun hala devam ediyor. Arama yapmıyor ama şebeke geliyor cihaza. Bunu çözüme kavuşturabilir miyiz? Şuan BL kilidi açık cihazın.

Hekim

Moderator
Hocam dediğiniz işlemleri yaptım sorun hala devam ediyor. Arama yapmıyor ama şebeke geliyor cihaza. Bunu çözüme kavuşturabilir miyiz? Şuan BL kilidi açık cihazın.
madem her yöntemi denediniz o zaman yazılımsal sorun olmayabilir.Başka bir sim kartla deneyin?
Bazen uzun süre yükleme yapılmadığı için operatör aramaya kapatıyor ama dediğiniz şekilde kısıtlı hizmet veriyor yani mesaj vs.

enesbasar61

Member
madem her yöntemi denediniz o zaman yazılımsal sorun olmayabilir.Başka bir sim kartla deneyin?
Bazen uzun süre yükleme yapılmadığı için operatör aramaya kapatıyor ama dediğiniz şekilde kısıtlı hizmet veriyor yani mesaj vs.
Yani sürekli yaptığım işlem, donanımsal olsa neresine bakim ki cihazın dirençle mi alakalı şebeke entegresiyle mi ? 3g de şebeke vermiyor; ozaman genelde sorun qcn den olur oda değil. Kaldım 2 arada 1 derede.

Hekim

Moderator
Yani sürekli yaptığım işlem, donanımsal olsa neresine bakim ki cihazın dirençle mi alakalı şebeke entegresiyle mi ? 3g de şebeke vermiyor; ozaman genelde sorun qcn den olur oda değil. Kaldım 2 arada 1 derede.
Haklısınız.!
Peki daha düşük yazılım sürümüne dönseniz?