Piyasada Bulunmayan Note 9 Pro ENG Rom

aksagsm

Member
arkadaşlar model ismi var ya engler ona göre veriliyor. eng romlarda dikkat edilmesi gereken iki nokta var. 1.si kapakta yazan M1908C3JE gibi. 2.si anakartta yazan model kodu. LLDLM053_T515_0905. erasenv yada keepnv yazıyor ise edl modunda kullanılan rom nvrami siler yada silmez. bu ifade yoksa rawprogram dosyalarındaki seçim önemli. genelde tüm tool larda rawprogram0.xml ve patch0.xml taranır ve otomatik seçilir. multi ise 1,2,3,4 seçilir otomatik. ama rawprogram0_erasenv.xml yazıyorsa manuel seçilmelidir duruma göre. ben hiçbirzaman nvram sildirmem elle silerim bunun için romu edl ile yüklerken her ne şekilde seçerseniz seçin fazla anlamıyorsanız fsg fsc modemst1 modemst2(bazı 5gler için efs1,efs2,efs3,efsc) seçeneklerini tikini kaldırarak flaşlayın.
bazı modellerde ise fastboot flaş betikleri vardır genelde efs silmez ama bunların çoğu yanlış hazırlanmıştır bazıları orjinal eng romdan gelir.

Model örneğin;
M2003J6B2G
eng rom J6B yazıyor ise o anakarta ait ana kart versiyonu da LLDL ile başlayan kod sanırım. burada

M2003 : MODEL
J6B: ANAKART
2: BU KISIM RENK OLABİLİR ELİNDE FAZLA CİHAZI OLAN VARSA NE ANLAMA GELDİĞİNİ YAZABİLİR.
G: GLOBAL (I INDIA, C CHINA) üretilen fabrikası yada hedef ülkeler.

Son düzenleme:

euonur

Moderator
sorun çıkmaz, çıkarsa yine farklı eng kurabilirsinm

euonur

Moderator
tüm board id'lere uygun değildir, 3-4 cihazda denenmiştir.
eng yükleyin, resetleme yaparsa farklı eng denersiniz. (yetki gerektirebn durum olmaz.)

uguriletisim

Member
tüm board id'lere uygun değildir, 3-4 cihazda denenmiştir.
eng yükleyin, resetleme yaparsa farklı eng denersiniz. (yetki gerektirebn durum olmaz.)
efendim bizim elimizdeki 4.90.0
Skhynix
fastboot getvar all joyeuse
uyum sağlarmı
Denendi uyum sağladı

Son düzenleme:

nscepshop

Member
sayın ustalar elimde bir tane note 9 pro var codname:joyeuse bord ıd: 4.90.0 cihaz boot kilitli eng yükledim kaydını yaptım globala döndüm fakat arama tuşlarında cihaz donuyor onun dışından hiç bir yerde sıkıntı yok birden fazla global yazılım denedim çözüm bulamadım varmı yardımcı olacak kimse

GsmDost

Yönetici
Eu rom denermisiniz