MI 11 LITE (courbet) imei repair işlem sıralaması..

GsmDost

Yönetici
evet aynı hata devam ediyor maalesef düzeltilse çok iyi olur dün Poco M3 citrus ta saatlerce sırf bu yüzden uğraştım en son qcn yazdırma işini free toollarla yaptım sorun çıkmadı düzeldi cihaz aklıma gelmeseydi cihazı iade verecektim ve her gelen cihazda aynı sorun olduğu için cihaz yapamayacaktım özgüven kaybı oluyor zaman kaybı oluyor. cihaz imei silik geldi düzeltmek için dftpro dan başka yerlerden bulduğun qcn leri yazıdırnca cihaz recoverye atıyordu direk nv data curropted oluyordu. bu hata düzeltilse çok iyi olur teşekkürler .
Bu bahsettiiğiniz tamamen kullanıcı kaynaklı bir hatadır.
kendi çektiğiniz qcn yoksa eğer Security tools bölümünden model seçip repair network yapabilirsiniz.
Farklı qcn kullanmak istediğinizde ise Skip imei restore kutusunun işaretli olması gereklidir işareti kaldırırsanız qcn içindeki tüm imeiler cihaza geçer ve haliyle hata verecektir cihaz.

Hekim

Moderator
kendi çektiğiniz qcn yoksa eğer Security tools bölümünden model seçip repair network yapabilirsiniz.
Farklı qcn kullanmak istediğinizde ise Skip imei restore kutusunun işaretli olması gereklidir işareti kaldırırsanız qcn içindeki tüm imeiler cihaza geçer ve haliyle hata verecektir cihaz.
Tüm imeiler derken orginal 2 tanesi ve sonradan eklenen 2 tanesi yani 4 imei yazılmış olduğu için hata verir anlamında mı?

GsmDost

Yönetici
qcn içinde cihaz tek hatlıysa tek imei çift hatlı ise çift imei bulunur.
siz eğer wipe efs yaptıktan sonra repair function bölümünden sim2 yazıp ardından skip imei restore işaretli olarak yazdırırsanız qcn içindeki imeileri atlayıp diğer bölümleri yazdırarak başarılı sonuç elde edersiniz.
skip imei restore işaretini kaldırırsanız yazmış olduğunuz sim2 cihaza geçer ama qcn içindeki sim1 i de cihaza yazdırdığından cihaz nvdata hatasına düşer. ( direnç değişmiş cihazlarda bu sorun olmayacaktır )

Hekim

Moderator
qcn içinde cihaz tek hatlıysa tek imei çift hatlı ise çift imei bulunur.
siz eğer wipe efs yaptıktan sonra repair function bölümünden sim2 yazıp ardından skip imei restore işaretli olarak yazdırırsanız qcn içindeki imeileri atlayıp diğer bölümleri yazdırarak başarılı sonuç elde edersiniz.
skip imei restore işaretini kaldırırsanız yazmış olduğunuz sim2 cihaza geçer ama qcn içindeki sim1 i de cihaza yazdırdığından cihaz nvdata hatasına düşer. ( direnç değişmiş cihazlarda bu sorun olmayacaktır )
Tebrik ederim çok açıklayıcı ve aydınlatıcı..!!!
Gerçekten diyer sitelerden farkınız çok ve sabırla tek tek kızmadan cevap veriyorsunuz...Başarılar..!!!!!

turkcellgsm

Active member
cevap için teşekkürler . eng rom yükledim imeileri kontrol ettim bir boş ikincisi normaldi global rom yükledim aynısı oldu nv data curropted hatasında recoveryde açıldı cihaz . linkteki modemi edl modeden dftpro dan yazdırdım format attım cihaz düzeldi bilginize.

GsmDost

Yönetici
Emeğinize sağlık.
extra olarak cihazın kilidi açıksa dftpro - xiaomi - fastboot - flash eng modem - listeden redmi 9t (lime) seçip yükleyebilirsiniz.
kilitli ise edl moddan @turkcellgsm paylaştığı modemi service edl sekmesinden yükleyebilirsiniz.

ertugrulboyaci

New member
öncelikle iyi forumlar, mi 11 lite 4g (courbet) modeli için direnç değişim şeması var mıdır acaba elinizde ?