güncel fastboot betiği ve batarya voltaj hatası

aksagsm

Member
her satırda hata durumunda exit /B 1 komutu vardı. normalde hata durumunda ne yapacağını gösterir ancak b parametresi batch scriptte sadece betikten çıkmak için kullanılır commandline dan çıkmaz.

normalde ben falaş hatası durumunda hatayı görmek için önce cmdyi açar sonra bat dosyasının adını komut girerdim ki hata durumunda hatayı göstersin konsol kapanmasın ama

exit /B 1 gerine goto kullanmışlar ve gidilen yerde b parametresi koymamışlar oyuzden fastboot flaş yaparken hatayı göremeyebilirsiniz bendeki durumda ilk birkaç dosyayı atıyor sonra batarya low diye flaş yazmıyormuş. bilginize

exit öncesi pause koyarsanız yada b parametresi ekleyip konsoldan çalıştırırsanız. hatayı görürsünüz.

...

...

fastboot %* flash boot_b "%~dp0images\boot.img" || @echo "Flash boot_b error" && goto error

fastboot %* set_active a || @echo "Set active a error" && exit 1

fastboot %* reboot || @echo "Reboot error" && exit 1

:error
pause

exit /B 1

Son düzenleme:

aksagsm

Member
Bu arada sorun devam ediyor.

buradaki konuya istinaden; diyor ki belli voltaj altında fastbootta rom yüklemeye izin vermez. tamam voltaj bendeki daha yüksek erase ve flash işlemleri yapıyor. ancak super.img ye gelince flaşlamıyor pil düşük uyarısı veriyor.

dolayısyla 4. sırada super.img var. boot_a boot_b ve metadata silindikten sonra super.img ye gelince flaşlamıyor. çökertiyor. ben de sildiği patririsyonları aynı sürüm için geri yükledim açılır hale getirdim.

resistör değişimi yapıldı öncesinde ancak sonra rom flaşlandı sorunsuz. bugün cin romu yerine global atacaktım bu hale geliyor. sorun nedir fikri olan var mı

aksagsm

Member
sorun çözüldü çakma orj. batarya yüzünden pil voltajı doğru ama pil hem çift girişli hem de anlaşılan stabil değil atılan dosya büyük olduğundan atarken muhtemel doğru ulaşmıyor. orj. eski pil takıldı atmaya başladı