Dandelion brom mode eror

aksagsm

Member

Please, put your device in OFF mode and insert USB cable

Waiting for MTK port : 117

HW Chip: MT6765

HW version: ca00

SW version: 00

HW sub version: 8a00

SEC_CFG_SBC_EN: true

SEC_CFG_SLA_EN: true

SEC_CFG_DAA_EN: true

MEID: 0xB36944008A4B6E28A75A2910CE1CBCD0

Preloader name: preloader_k62v1_64_bsp

Send DA SYNC signal: OK

Setup device enviroment: OK

Receive DA SYNC signal: OK

USB_SPEED: HIGH-SPEED

Device mode: brom

Init EXT RAM: ...

Init EXT RAM failed. bootloader file does not match (390)

Operation: failed 3.0.5.1

sürekli aynı cihazda bromda kilitleniyor. pil sökmeden müdehale edemiyorum cihaz çin versiyon ama rom atılmış

aksagsm

Member
Cihaz redmi 9A ise model seçimini Redmi 10A olarak seçin. Bu modelde bir preloader karmaşası var.
Siz 9A cihaza işlem yapmak için modeli 10A olarak seçin sorununuz düzelecektir.
işe yaradı deneyiminizi paylaştığınız için teşekkürler umarım dft de sorunu çözer yakında

GsmDost

Yönetici
Hatırlarmısınız bilmem eski model samsunglarda aynı modelden birden fazla farklı renklerde bordlar mevcuttu, bunlara yazılım atarken cihazın çökme olasılığı çok yüksekti. Bu redmi 9a ona benzetebilirsiniz. Redmi 9a, Redmi 9c ve Redmi 10A servisinize gelirse model seçmeden işlem yapmayın. özellikle 10a modeli hemen hemen hepsini desteklemektedir. 10a modeli seçerek hem 10a modeline hemde 9a modeline işlem yapabilirsiniz. diyelim ki unuttunuz bataryayı boşa alıp geri takın ardından 10a yada 9a modelini seçerek işlem yapabilirsiniz.

aksagsm

Member
Hatırlarmısınız bilmem eski model samsunglarda aynı modelden birden fazla farklı renklerde bordlar mevcuttu, bunlara yazılım atarken cihazın çökme olasılığı çok yüksekti. Bu redmi 9a ona benzetebilirsiniz. Redmi 9a, Redmi 9c ve Redmi 10A servisinize gelirse model seçmeden işlem yapmayın. özellikle 10a modeli hemen hemen hepsini desteklemektedir. 10a modeli seçerek hem 10a modeline hemde 9a modeline işlem yapabilirsiniz. diyelim ki unuttunuz bataryayı boşa alıp geri takın ardından 10a yada 9a modelini seçerek işlem yapabilirsiniz.
board id seçenekleri koyulursa güzel olur. ben qualcomda qcnleri board idye göre yazdığımda sorun yaşamıyorum mesela. örnek olarak security tools bölümünde bir modelin nekadar board idsi var ise o kadar network repair koyulabilir. elimde çoğu versiyona göre detaylı yedeklenmiş efs ve qcn yedekleri var. mtk cihazlar için yine detaylı yedeklenmiş nvm ve build.prop yedekleri var

GsmDost

Yönetici
board id seçenekleri koyulursa güzel olur. ben qualcomda qcnleri board idye göre yazdığımda sorun yaşamıyorum mesela. örnek olarak security tools bölümünde bir modelin nekadar board idsi var ise o kadar network repair koyulabilir. elimde çoğu versiyona göre detaylı yedeklenmiş efs ve qcn yedekleri var. mtk cihazlar için yine detaylı yedeklenmiş nvm ve build.prop yedekleri var
Gelen her cihazin qcn yedeği alınır ve reset efs sonrasi bu alınan yedeği geri yüklerseniz hiç bir problem yaşamazsınız. Her cihazin onlarca bord versionu bulunmakta bunu toola eklemek toolun işlevini ve stabilize çalışmasını etkileyebilir

aksagsm

Member
Gelen her cihazin qcn yedeği alınır ve reset efs sonrasi bu alınan yedeği geri yüklerseniz hiç bir problem yaşamazsınız. Her cihazin onlarca bord versionu bulunmakta bunu toola eklemek toolun işlevini ve stabilize çalışmasını etkileyebilir
zaten öyle işlem yapıyorum ama yedeği bulunmayanlarda izlediğim yol bu şekilde

GsmDost

Yönetici

prens_of

New member
redmi 10a ne yaparsam bu hatayı veriyor 9a olarak secince cihaz acılmıyor
cihaz susta ne yapabiliriz yardımcı olurmusunuz model 2203C3L2C

Ekli dosyalar

• Default.png
    Default.png
    74.4 KB · Görüntüleme: 23

Byrm303

Member
redmi 10a ne yaparsam bu hatayı veriyor 9a olarak secince cihaz acılmıyor
cihaz susta ne yapabiliriz yardımcı olurmusunuz model 2203C3L2C
Hocam arkadaşın dediği gibi kapak aç bende hemen hemen her cihaz oluyor bu sorun bu model için diyorum kapak açıyorum bataryayi söküp 2 dk sonra yapıyorum işlemi sıkıntı olmuyor

bilisim34

Member
Kapak açılması lazım, bataryayı sökün, biraz bekleyin, cihaz brom moddan çıkmıyor prealoder sebebiyle.
kapak acık batarya söküp takıyorum mtk modda yazılım felan oluyor sorun yok ama acılmıyor sadece aygıt yöneticisinden mtk port görüyor

bilisim34

Member

GsmDost

Yönetici
Xiaomi -> Mediatek -> Flash Sekmesinde Auto seçeneğinden model seçerek 9a yada 10a modelini seçerek yükleme yapınız

bilisim34

Member
Xiaomi -> Mediatek -> Flash Sekmesinde Auto seçeneğinden model seçerek 9a yada 10a modelini seçerek yükleme yapınız
yukardaki resimdeki hatayı veriyor 9a secince yazılım yükleniyor fakat acılmıyor

GsmDost

Yönetici
Cihaz modeline göre yükleme yapınız

GsmDost

Yönetici
bunu denediniz mi?

prens_of

New member
bununla cihaz oluyor fakat bunda parmak izi yok başka rom yuklenmiyor eng yuklenmiyor bunun haricinde hiç bir rom olmuyor
nvram sildim nvdata sildim preloader yuklemeden yaptım lakin hiçbir romla acılmıyor